میزان رای ملت است **** امام -

بیایید سوم شهریور را بخاطر ایستادگی و شهادت سه سرباز سرافراز ایرانی ، در مقابل قوای تا بن دندان مسلح روس در سوم شهریور 1320 "روز جلفا " نام گذاری نماییم

دوشنبه

كشتن پشه با ليزر

دانش > فناوری - مهندسان برنامه دفاع ضد موشک‌های بالستیک، دستگاهی ساخته‌اند که پشه‌ها را از فاصله‌ای مشخص، شناسایی و با تاباندن لیزر، آنها را از بین می‌برد. ادعا می‌شود کارایی این دستگاه در مقابله با بیماری مالاریا بسیار عالی است.

مهندسانی که تعدادی از آنها از سربازان باتجربه برنامه ضد موشکهای بالستیک آمریکا هستند، در حال کار بر روی پروژه‌ای هستند که خودشان، نام آن را حصار فتونیک نامیده‌اند. این وسیله از دوربینها و لیزرهایی استفاده میکند که پشهها را از فاصله مشخصی شناسایی کرده و به طور خودکار آنها را با لیزر، هدف قرار میدهد. این حصار فتونیک را که از نور خورشید انرژی می‌گیرد، میتوان در اطراف خانه یا دیگر ساختمانها قرار داد تا انسانها را از گزند این حشرات در امان نگاه داشت.

تصویر، پشه‌ای را نشان می‌دهد که در حین آزمایش وسیله جدید ضد پشه مالاریا با یک لیزر مورد هدف قرار گرفته است. حق امتیاز این ابزار به نام شرکت Intellectual Ventures ثبت شده است
یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی که طی این تحقیقات مطرح شد، این بود که چه میزان نیرو برای کشتن یک پشه لازم است. شاید به میزانی که به دی.ان.ای آن آسیب برساند، اما باعث بلند شدن دود از آن نشود.
منبع : خبر آنلاين

هیچ نظری موجود نیست: